| |
|

On-line (5 minut) jest 19 gości
|
Najczęstsze przyczyny kontuzji
1. Nieprawidłowa technika
Ludzkie ciało ma bardzo specyficzne ścieżki biomechaniczne.
Ramiona i nogi mogą ruszać się tylko w określony sposób, szczególnie jeśli są obciążone.
Staraj się do perfekcji opanować technikę i poważnie podchodź do integralności ćwiczenia - żadnych skrętów, obrotów lub wykrzywiania w czasie kiedy unosisz obciązenie.
2. Zbyt duże obciążenie
Ćwiczenia ze zbyt dużym obciążeniem są bardzo niebezpieczne.
Kidy obciążenie jest zbyt duże i nie jesteś w stanie kontrolować ciężaru w fazie negatywnej, jeżeli musisz wypchnąć albo szarpnąć ciężar jesteś narażony na duże niebezpieczeństwo.
Zgodnie z prawem grawitacji nie kontrolowana sztanga lub sztangielka bedzie zmierzać ku podłodze. Wszystko co stanie na jej drodze będzie w niebezpieczeństwie.
3. Kiepska asekuracja
Partner asekurujący powinien być skupiony na tym co robisz, cały czas powinien obserwować czy wszystko jest ok.
Nie powinien się rozglądać dookoła ani skupiać na pogaduszkach i żartach z kolegami.
4. Niewłaściwe stosowanie powtórzeń wymuszonych i oszukiwania
Są to zaawansowane techniki które pozwalają ćwiczącemu trenować intensywniej niż zwykle. Za każdym razem kiedy wykorzystujesz pęd żeby sztucznie przyspieszyc powtórzenie ryzykujesz kontuzją.
Jeśli chcesz robić to bezpiecznie stosuj absolutne minimum oszukiwania i zawsze upewnij sie najpierw że twój partner treningowy jest w zasięgu ręki i obserwuje twoje ruchy.
5. Zbyt częste treningi
Przetrenowanie ma ogólnie negatywny wpływ na poziom siły i zdolności regeneracyjne organizmu.
Niemożesz się rozwijać jeśli nadmiernie trenujesz, ponieważ zakłuca to zdolności regeneracyjne mięsni i systemu nerwowego oraz uszczupla zapasy glikogenu.
Rozwiązaniem jest ograniczenie sesji treningowych do 3-4 w tygodniu oraz przeznaczenie na sesje czasu nieprzekraczającego 1,5 godziny.
6. Brak stretchingu
Właściwe wykonanie rozciągania pomaga zrelaksować i wydłużyć mięsień po rozgrzewce oraz przed i po treningu z ciężarami.
Dzięki temu mięśnie są rozgrzane, rozluźnione i neurologicznie pobudzone.
7. Niedostateczna rozgrzewka
Rozgrzewka ma na celu zwiększyć dopływ krwii do mięśni, zwiększć temperaturę zaangarzowanych mięśni, pobudzająć giętkość i ruchomość.
Jest to zazwyczaj ćwiczenie wykonywane większą ilośc, o niskiej intensywności i szybkim tępie.
8. Ruch negatywny
Jest to jedna z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych technik w ćwiczeniach z obciążeniem - bardzo skuteczna stymulująca rozwój mięśni.
W treningu negatywnym unosimy znacznie większe ciężary. Większość kulturystów może kontrolować około 130% swojego maksimum w ruchu koncentrychnym (dośrodkowym) w trakcie wykonywania fazy odśrodkowej unoszenia.
Stosując tą technikę potrzebujesz silnego doświadczonego partnera, jak stracisz kontrole nad ciężarem osoba wspierająca cię powinna natychmiast przechwycić obciążenie.
9. Złe odżywianie
Jeśli nie jesz odpowiednio dużo a trenujesz ostro i ciężko, możesz ulec kontuzji. Strzesz się ciężkich treningów w okresie osłabienia spowodowanego ograniczeniem jedzenia.
Jeżeli jesteś na specjalnej diecie powinieneś używać ograniczonego obciążenia, co wcale nie znaczy ze twoje treningi stracą na intensywności, po prostu znaczy to ze powinieneś stosować mniejsze obciążenie.
10, Brak koncentracji
Jeżeli jesteś rozproszony, z jakiegoś powodu bujasz w obłokach podczas treningu kusisz los i ryzykujesz kontuzją. Zaobserwuj mistrzów kulturystyki podczas treningu - jedną z rzeczy który zauważysz jest wysoki poziom koncentracji.
Więcej koncentracji jest równoważne z większym obciążeniem. Większe obciążenie oznacza większy rozwój i wzrost. Większe obciążenie może doprowadzić do kontuzji, jeśli nie będziesz dostatecznie skupiony.
TRENUJ MĄDRZE.
Autor posta: Edd
 RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji RE: Najczęstsze przyczyny kontuzji
Forum kfd.pl - najciekawsze wątki:
Piłka nożna
Witamina e naturalna | Calcium Carbonicum / Cortex Quercus | Ból dziąseł | Trec Booster skład | Olej kamforowy | Anbinex | Melatonina LEK-AM Zerknij do nas na forum i zobacz najciekawsze tematy:
Odżywki
Atlas Ćwiczeń
Tanie odżywki
Odżywki
Nitrobolon
Hurtownia odżywek
Najciekawsze działy na forum kfd.pl:
Dieta forum
Ranking odżywek
Odżywki forum
Trening
Trening forum
Doping
Fitness forum
Zdjęcia kulturystów
Zdrowie forum
Piłka nożna
Steroids
Ekonomia forum
Dzienniki treningowe
Olimp |
Trec |
Dieta
6 weidera |
Artroskopia |
Dieta Kopenhaska |
Panga |
Piłka nożna
/ Sterydy |
|
|
|
|
|